NOWOŚĆ HJC RPHA71

NOWOŚĆ Vanucci VTB 23

NOWOŚĆ FORMA AIR3

NOWOŚĆ TCX Zephyr FLOW

NOWOŚĆ HJC RPHA91

NOWOŚĆ TCX R04D

NOWOŚĆ Richa Airvent Evo 2
9
OPINIA Suzuki C50T Boulevard

NOWOŚĆ Pas nerkowy Buse Ultimate
9
OPINIA Prostownik Ultimate Speed T4X SE
9
OPINIA Yamaha BT1100 Bulldog
Mamy już 21473 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Valentino Rossi uhonorowany samolotem nazwanym jego imieniem

Wysłany 22 kwiecień 2022 20:04 przez Komentarze: 0

Wypuszczanie motocykli w barwach MotoGP lub WSBK określonych czołowych zawodników nie jest niczym nowym, podobnie z ubraniami motocyklowymi, ale podpisywanie samolotów nazwiskami wybitnych sportowców jest już czymś wartym odnotowania i taki zaszczyt spotkał trzech legendarnych motocyklistów.

Firma ITA Airways postanowiła uhonorować wielkich włoskich mistrzów sportowych we wszystkich dziedzinach sportu, umieszczając ich nazwiska na swoich nowych, lśniących samolotach Airbus. Pierwsza partia samolotów była niewielka i oddawała hołd kolarzowi Gino Bartali, Fausto Coppi, sprinterowi Pietro Mennea oraz piłkarzowi Paolo Rossi.  

Aby wybrać kolejne nazwiska na swoje samoloty, linie lotnicze ITA Airways przeprowadziły ankietę w swoich mediach społecznościowych, pytając ludzi, które legendy włoskiego sportu powinny zostać uhonorowane w następnej kolejności. Po otrzymaniu wyników, publiczność wybrała 22 sportowców. Wśród nich znalazły się trzy legendy wyścigów motocyklowych: Giacomo Agostini, Valentino Rossi i Marco Simoncelli.  

Każdy z tych samolotów jest pomalowany w niebiesko-białe barwy, a na stateczniku pionowym dumnie widnieje włoski trójkolor. Nazwiska sportowców są umieszczone tuż poniżej i przed najbardziej wysuniętymi do przodu lewymi drzwiami samolotu. 

20 kwietnia 2022 roku Valentino Rossi opublikował zdjęcia samolotu noszącego jego imię, dzieląc się swoją: Tak miło zobaczyć moje nazwisko na waszym samolocie! Cieszę się, że mogę być częścią Niebieskich Legend ITA Airways. Dziękuję, #itaairways".

Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)